חפשו אתנו בפייסבוק
 
 
 
   
 
 
עמוד הבית » מה גלעד נתן?
 
מה גלעד נתן?
תחקיר "מידה" חושף מי עומד מאחורי המידע האובייקטיבי של חברי הכנסת
 
printsendcomment
 


אפריקאים בשוק הכרמל. צילום: פלאש90.

זוכרים את המחקר שטען כי אחוז הפשיעה בקרב המסתננים מאפריקה נמוך מזה של כלל האוכלוסיה? כבר כשהתפרסם כתבנו כאן כי קשה לראות בו מקור מידע מהימן מאחר שבדיקה פשוטה של הנתונים מעלה שאלות קשות מאוד על הדרך בה נעשה.

אתר התחקירים החדש והמצוין "מידה" בדק את הנתונים עוד יותר לעומק וחזר עם בעיות מתודולוגיות קשות שנפלו במחקר המדובר: הוא ביסס את נתוני הפשיעה על נתוני פתיחת התיקים במשטרה בעוד חלק גדול של מקרי הפשיעה לא מגיע לשלב פתיחת התיק, הוא טישטש את ההבדל בין "פשיעה" בכלל, לסוגי פשיעה מסויימים מהם סובלים תושבי אזור דרום תל אביב ואזורים מוכי מסתננים אחרים בפרט (כך, סביר להניח כי פועלי הדחק מאריתריאה נהנים משיעור נמוך של עבירות צווארון לבן, עבירות העלמת מס ועבירות תנועה, מה זה קשור לתלונות על גל הפשיעה המורכב ממעשי שוד, תקיפה ואונס?).

בנוסף הצטיין המחקר בהסתמכות (מניפולטיבית כאמור) על נתוני המשטרה בד בבד עם התעלמות מכוונת מדבריהם של אנשי המשטרה עצמם, המכירים את השטח היטב ומעידים על גל הפשיעה ממקור ראשון ובמנותק ממניפולציות סטטיסטיות.

הדבר לא הפריע למחקר להפוך ללהיט רשת ענק בבלוגים שמאלניים ולפריט חובה בציקלונם של עיתונאים עם אג'נדה מתאימה, בעיקר ב-ynet, שם נדמה היה לפעמים שיש כלל מערכת המחייב איזכור שלו בכל כתבה על הנושא. ב"עין השביעית" אפילו פרסמו ראיון עם כתבת "הארץ" שהאשימה את "התקשורת" בהתעלמות מהמחקר החשוב (תחת הכותרת האירונית "הבסיס העובדתי").

היום מפרסם אתר "מידה" תחקיר על האיש מאחורי המחקר, ד"ר גלעד נתן ממרכז המידע של הכנסת. ובכן, אם ההתעלמות מהמציאות כדי להיאחז באידיאולוגיה הזכירה לכם משהו לא טעיתם, מדובר, אכן, בפעיל שמאל ישראלי.

נתן עשה את הדוקטורט שלו באוניברסיטה העברית אצל פרופ' צימרמן, לכן אין זה מפתיע לגלות כי גם הוא רואה נאצים בכל מקום אליו הוא מפנה את מבטו. בסטודנטים מהאוניברסיטה שלו הנאבקים במכת פריצות לרכבים מצד שכניהם הערבים מעיסאוויה הוא רואה "פלוגות סער של טוהר גזע", ביהודי חברון "קוזאקים" ו"פוגרומיסטים" ובציונות הלאומית את "מימושה העילג של תפיסת ה"בלוט אונד בוטן" ("דם ואדמה" – כינוי לאידיאולוגיה של טוהר הגזע בגרמניה א"ע)".  

מעניין ש-Ynet, שידע לפרסם את מאמרי השיטנה של האיש במדור הדעות, הקפיד להציג את תוצאות "מחקרו" כאמת בדוקה במדורי החדשות. יד שמאל לא יודעת מה יד ימין עושה? או אולי זאת יד רוחצת יד?

 
    הדפסת כתבה print שלח לחבר send תגובה לכתבה comment
 
תגיות:

 
 
ידיעות נוספות
 
תגובות
 
 

facebookrsstwitteryoutube
הצטרפות לרשימת תפוצה
תגובות
תגובותהכי חדשהכי פופולרי
תגובות
 
 
פס
רוגטקה ניהול קמפיינים ברשת עיצוב ובניית האתר