חפשו אתנו בפייסבוק
 
 
 
   
 
 
עמוד הבית » קבלו את החברתי החד"ש
 
קבלו את החברתי החד"ש
דו"ח של אנשי חד"ש מובא ב-nrg כמדד אובייקטיבי
 
printsendcomment
 


ח"כ החברתי ביותר: דב חנין

"המשמר החברתי" הוא גוף שהוקם לאחר מחאת הקיץ והוא נועד לבדוק מי בכנסת פועל לפי הערכים "הנכונים". חברי המשמר ומי שחיברו את הדו"ח שמסקנותיו מופיעות ב-nrg,  כותבים כך: "חברי הכנסת צוברים נקודות באופן הבא:
על הצבעה התואמת את עמדתנו - נקודה חיובית. על הצבעה הנוגדת את עמדתנו - נקודה שלילית. על הימנעות או היעדרות מהצבעה - 0 נקודות." כלומר, המדד לא יותר מבוסס מכל סקר רחוב שבו כל אדם קובע מי "טוב" ומי "רע" (מושגים שמופיעים בדו"ח), מי "חברתי" ומי "אנטי-חברתי" על סמך דעותיו הפוליטיות.

אם נחלק את חברי הכנסת "החברתיים" ביותר ו"האנטי-חברתיים" נגלה משהו מדהים. ככל שח"כ קרוב יותר בדעותיו לחד"ש כך הוא מצטיין יותר מבחינה "חברתית". הליכוד בכלל מוגדר על ידי בנדר או המפלגה הקומוניסטית (תלוי מי העתיק ממי) כ"אחת המפלגות האנטי-חברתיות ביותר". ח"כ זבולון אורלב למשל, מי שנבחר הן על ידי 'המכון לאסטרטגיה ציונית' והן על ידי 'המכון הישראלי לדמוקרטיה', שאינו חשוד בימניות, כפרלמנטר וראש ועדה לזכויות הילד מצטיין, זוכה במדד "החברתי" לציון 10-.

ומן העבר השני: אם לא יצא לכם לראות את פועלם הרב של חברי הכנסת חנין זועבי, מוחמד ברכה וסעיד גנאים שהפכו את החברה שלנו לצודקת בהרבה, כנראה שאתם לא בעניינים או לא חברי חד"ש-בל"ד-רע"ם. מסתבר בנוסף שחלק מהבעיה טמונה ביהדות כיוון שאין אף חבר כנסת ערבי שקיבל ציון שלילי, למרות שקשה להאמין שהאדם הממוצע יכול לתת ולו דוגמא אחת לחוק חברתי שנוסף על ידי אחד מאותם חברי כנסת עסוקים. המדד המשמעותי ביותר הוא כמובן אופוזיציה-קואליציה, לא משנה שהשר משה כחלון פעל לטובת "האזרח הקטן" בתחום של הסלולר, הטלוויזיה והאינטרנט יותר מאשר כל חברי האופוזיציה גם יחד, הוא נותר עם ציון שלילי. 

לא תופתעו אם תגלו שליה נירגד ממייסדי אותו "משמר חברתי" המחליט מיהו "חברתי", היא מתנדבת במחסום Watch וחתומה על עצומה שלא לעבור את הקו הירוק. ד"ר דניאל דור חתום על העצומה הקוראת לעשות כל מאמץ על מנת לסייע לסטודנטים שנאלצים להפסיד שיעורים עקב ישיבתם בבית סוהר צבאי בגין סירוב לשרת ב"צבא הכיבוש". המימון ברובו המכריע מ"הקרן לישראל החדשה", אבל את זה אריק בנדר לא יגלה לכם.   

פלאש90. חברתיים בהפגנה חברתית
 
    הדפסת כתבה print שלח לחבר send תגובה לכתבה comment
 
תגיות:

 
 
ידיעות נוספות
 
תגובות
 
 

facebookrsstwitteryoutube
הצטרפות לרשימת תפוצה
תגובות
תגובותהכי חדשהכי פופולרי
תגובות
 
 
פס
רוגטקה ניהול קמפיינים ברשת עיצוב ובניית האתר