3 יתרונות שימוש בענן פרטי

כמעט כל עסק או חברה שמכבדים את עצמם מחזיקים כמות גדולה של מידע. המידע יכול להיות קשור להתנהלות העסקית של הארגון, לפרטי הלקוחות, ועוד. בנוסף, לרוב בתי העסק יש אתר אינטרנט משוכלל ומפורט. כל אלו דורשים מקום אחסון מסוים.

נכון שלא מדובר על מחסנים עם מדפים וארגזים מאובקים, אבל בסופו של דבר, גם למידע הווירטואלי שקיים ברשת דרוש מחסן. הפתרון הקלאסי הוא כמובן אחסון בענן. אבל כאן עולה השאלה, מה עדיף, ענן פרטי או ענן ציבורי? אם הנושא רלוונטי עבורכם, כדאי מאוד שתקדישו כמה דקות לקריאת המאמר הזה.

 

מה ההבדל בין ענן פרטי לבין ענן ציבורי?

ענן ציבורי הוא תשתית אחסון ברשת, שמשמשת כמה גופים או חברות ביחד. ענן פרטי הוא תשתית אחסון שמשמשת אך ורק עסק אחד, וכל הענן עומד לרשותו. מבחינה טכנית שני העננים הללו דומים מאוד, אך השוני העיקרי הוא כמובן בשותפים שמאחסנים בו את המידע שלהם. יצאנו לבדוק עבורכם עם המומחים של הענן הפרטי של טריפל סי, מהם היתרונות של ענן פרטי.

היתרון הראשון – אין 'שכנים'

אחד היתרונות הגדולים ביותר של ענן פרטי, הוא העובדה שכל כולו שייך לכם, ואין לכם 'שכנים' או 'שותפים' לאחסון. שותפים לענן יכולים ליצור כמה בעיות שונות. בעיה אחת יכולה לצוץ אם השותפה שלכם היא חברה אטרקטיבית מאוד שתמשוך ניסיונות פריצה ותקיפות סייבר לענן שלכן, מה שיוכל לפגוע בכם על הדרך.

בעיות נוספות שיכולות להיווצר בענן ציבורי הן צריכת משאבים מוגברת שיכולה להעמיס על הענן, או חוסר במידור מספיק בתוך הענן, מה שיכול לאפשר לשותפים שלכם גישה למידע שלכם.

 

היתרון השני – 'תפירת חליפה' לעסק שלכם

מן הסתם, לכל גוף או חברה יש את שיטות העבודה שלהם ודרכי אחסון המידע שלהם. כל חברה בנויה בשיטות אחרות, וההיררכיה בה שונה. כל אלו משפיעים מאוד על המידע שנוצר ועל דרך האחסון שלו והגישה אליו. ברגע שיש לכם ענן פרטי אתם יכולים לבנות לעצמכם את הענן בצורה שהכי מתאימה לכם ונוחה ויעילה עבור העובדים שלכם.

היתרון השלישי – אבטחת מידע

נתוני העסק והלקוחות שלו הם אחד הנכסים החשובים והרגישים ביותר שאתם מחזיקים. ענן פרטי מעניק אפשרויות טובות ומתקדמות הרבה יותר לאבטחת המידע מפני פריצות ותקיפות סייבר מאלו שקיימות בענן ציבורי. התשתית ומאגר הנתונים שלכם מרוחקים מאלו של אחרים, והמידע שלכם מאובטח ברמה הכי גבוהה שיש.

 

מי צריך ענן פרטי?

בעבר, רק חברות ענק החזיקו עננים פרטיים, אך כיום, עם שפע המידע שקיים, יש גם לא מעט גופים קטנים ובינוניים שמחזיקים ענן פרטי.

 

סיכום

ענן פרטי היא שיטת אחסון מידע בעלת יתרונות משמעותיים מאוד ביחס לענן ציבורי. אם אתם רוצים שילוב של גמישות ואבטחה, אתם כבר יודעים במה לבחור.

אולי יעניין אותך גם

עֵסֶק
כללי
4 דרכים לייעל את העסק שלך

שיפור היעילות של העסק שלך הינו עניין חיוני שיאפשר להביא לפרודוקטיביות והגדלת הרווחיות. תרחיש זה יכול לבוא לידי ביטוי תוך יישום של 4 דרכים שכוללות

קרא עוד »
מהו ייפוי כוח נוטריוני
כללי
מהו ייפוי כוח נוטריוני?

ייפוי כוח נוטריוני הוא מסמך חשוב מאוד, שיכול להבטיח כי ענייניכם יטופלו בצורה יעילה ומקצועית במקרה שתתקשו לפעול בעצמכם – על כך במאמר הבא.  

קרא עוד »
תמונה על זכוכית לבית
כללי
שלושה אקססוריז מושלמים לבית

אקססוריז ממלאים תפקיד משמעותי בהפיכת מקום מגורים לבית מאחר והם מוסיפים אופי, סגנון ואישיות לחלל המגורים. במאמר זה נסקור שלושה אקססוריז מושלמים לבית שיכולים לשדרג

קרא עוד »