בדיקת היתכנות

בדיקת היתכנות היא בדיקה חשובה אשר נועדה לבחון את כדאיות המוצר אותו הוא פיתח. כיצד הבדיקה מתבצעת ומה ניתן להסיק כתוצאה מהבדיקה? להלן הפרטים.

 

בדיקת היתכנות – מהי?

בדיקת היתכנות היא בדיקה אשר מתבצעת בשלב מתקדם של פיתוח מוצר, והיא נועדה לאפשר ליזם להבין האם יש צורך בשינוי או עדכון של המוצר, בהתאם לתוצאות של הבדיקה. למעשה, הבדיקה יכולה למנוע כישלון חרוץ בפיתוח של מוצר, ובכך למנוע מהיזם להוציא סכומי כסף אדירים. עם זאת, בדיקת היתכנות היא בדיקה אותה צריך לבצע באמצעות חברה מקצועית אשר תפקח על ההליך, וזאת בשל המיומנות והידע הנדרש לא רק לצורך הבנת צרכי השוק אליו פונה המוצר אלא בעיקר בשל מניעת כישלון כלכלי אשר יתרחש במידה והבדיקה לא נעשית באופן מקצועי.

תהליך נכון

 

מהם הפרמטרים אשר נכללים בבדיקת היתכנות?

בדיקת היתכנות כולל מגוון רחב של פרמטרים, והיא מתחילה בראש ובראשונה מחקר שוק מקיף הנוגע למתחרים ולמוצרים דומים, וזאת בשל לבדוק האם אכן המוצר פונה לקהל יעד מוגדר והאם הוא עומד בהגדרות של מוצר כדאי לשיווק. למעשה, במהלך הבדיקה הזו יתבצע חקר מקיף הנועד לבחון האם ישנם מוצרים דומים בפיתוח או שמא קיים מוצר זהה או דומה למוצר, כמו גם סקירה מקיפה אודות קהל היעד הפוטנציאלי והמחיר הנהוג בשוק בעבור מוצרים דומים. בנוסף, במהלך הבדיקה נבדק האם פלח השוק אליו פונים (בין אם מדובר בישראל ובין אם מדובר במדינות נוספות בעולם) פתוח לקבלת הרעיון הראשוני, וזאת בכדי לבחון האם בכלל כדאי להתחיל בשלבים מתקדמים אשר כוללים ייצור המוני. פרמטר נוסף אשר נבחן במסגרת הבדיקה כולל בדיקת יכולת ארגונית של היזם לצורך תפעול הרעיון עוד בשלב היישום, וכן בדיקת היתכנות פיננסית אשר נועדה לבחון מהו הרווח הצפוי כתוצאה מייצור המוני של המוצר, בהתבסס על המסקנות אשר ניתנו מחקר השוק אשר נעשה בשלבים המקדימים של הבדיקה. בדיקת היתכנות היא בדיקה מקיפה אשר כוללת נושאים העוסקים במקרו ומיקרו כלכלה וכן בחינה של אסטרטגיות שיווקיות, מיתוג ופרסום אשר נועד להוביל בסופו של דבר להגעה למסקנה סופית הנוגעת לשלב האחרון של ייצור המוצר. בשלב האחרון יינתן מטעם החברה דו"ח מקיף אשר נוגע לכל אחד מהסעיפים אותם ציינו, ולכן מדובר בבדיקה חיונית בעבור כל יזם אשר עתיד לייצר מוצר ומעוניין לבדוק את כדאיות ההשקעה הכספית והפיתוח.

 

בדיקת כדאיות– באמצעות ג'נקו פיתוח ותכנון מוצרים

חברת ג'נקו הינה חברה מומלצת אשר מסייעת ליזמים להגשים את החלום ולייצר מוצר, החל משלב הפיתוח הראשוני ועד לבדיקת כדאיות אשר נעשית באמצעות מיטב אנשי המקצוע ובסיוע של יועצים פיננסים. לקבלת פרטים נוספים אודות בדיקת כדאיות וכן פיתוח ותכנון מוצר היכנסו לאתר הרשמי של החברה, השאירו פרטים ונציג ישוב בהקדם.

אולי יעניין אותך גם

עֵסֶק
כללי
4 דרכים לייעל את העסק שלך

שיפור היעילות של העסק שלך הינו עניין חיוני שיאפשר להביא לפרודוקטיביות והגדלת הרווחיות. תרחיש זה יכול לבוא לידי ביטוי תוך יישום של 4 דרכים שכוללות

קרא עוד »
מהו ייפוי כוח נוטריוני
כללי
מהו ייפוי כוח נוטריוני?

ייפוי כוח נוטריוני הוא מסמך חשוב מאוד, שיכול להבטיח כי ענייניכם יטופלו בצורה יעילה ומקצועית במקרה שתתקשו לפעול בעצמכם – על כך במאמר הבא.  

קרא עוד »
תמונה על זכוכית לבית
כללי
שלושה אקססוריז מושלמים לבית

אקססוריז ממלאים תפקיד משמעותי בהפיכת מקום מגורים לבית מאחר והם מוסיפים אופי, סגנון ואישיות לחלל המגורים. במאמר זה נסקור שלושה אקססוריז מושלמים לבית שיכולים לשדרג

קרא עוד »