איך לבחור קרן השתלמות דרך המחשב בצורה מקצועית

קרנות השלמות הן קופות חיסכון לעובדים, המשמשות כאפיק חיסכון אופציונליות לתקופות קצרות. החברות השונות להשקעה מעניקות מסלולים שונים של קרנות השתלמות. איך יודעים איזה מסלול של איזו חברה מתאים ביותר עבורכם?

 

מסלולים להשקעה

ראשית, חשוב לדעת שקרן השתלמות היא לא הדרך היחידה לחסוך. קיימות בשוק אפשרויות נוספות, עם אפשרויות צבירה, נקודות יציאה ותנאים נוספים שונים ומגוונים. לדוגמא, מסלול נוסף פופולרי להשקעה הינו קופת גמל להשקעה, שבה ניתן להפקיד כספים גם אם אינכם עובדים ולקבל הטבות מס במידה והכסף משוחרר אחרי שבעל החשבון עובר את גיל 70 וכולי. לקבל מידע נוסף על קופות גמל וקופות גמל להשקעה לחצו – בקופות גמל להשקעה.

 

למה כדאי להשקיע בקרן השתלמות?

קרנות השתלמות הינן מכשיר השקעה מועדף על ידי רבים הודות להטבות המס הייחודיות לו והאפשרות להנזיל את הכסף לאחר תקופה לא ארוכה של שש שנים.

 

איך זה עובד?

המעיק והעובד מפרישים אחוזים מתוך שכר העובד מדי חודש אל קרן ההשתלמות. קרן השתלמות אינו תנאי מחייב ויש מעסיקים שלא יתנו קרן השתלמות לעובדיהם. לרוב המעסיק יפריש 7.5% משכר העובד, והעובד יפריש בעצמו כ – 2.5 % משכרו לקרן ההשלמות. מקום עבודה שמספק הטבה זו של קרן השתלמות יכול לאפשר לעובדיו להרוויח עד כ – 20 אלף שקלים בשנה.

 

מה קורה עם הכסף שמופקד?

הולך להשקעה על ידי החברה בה פתחתם את קרן ההשלמות שלכם. קרנות שמנוהלות באופן אפקטיבי יכולות להגדיל את הרווחים עבור בעלי קרנות .

 

תמיד ניתן לעבור בין מסלולי קרן השתלמות

ראשית, יש לזכור שניתן בכל עת לעבור בין המסלולים. אם המסלול שאתם בו נראה פחות מבטיח, תמיד ניתן לעבור לאחר באופן מידי. פעולה זו לא תחייב אתכם בתשלום נוסף או במס.

 

איך בוחרים נכון חברה לקרן השתלמות?

כשבוחרים קרן השתלמות חשוב לבחון את הביצועים של החברה בה אתם מעוניינים לפתוח את הקרן לאורך זמן. בדיקה ארוכה יותר תניב תוצאות מדויקות יותר וידע רב יותר על יכולות החברה, האם היא טובה ומהימנה. אנו רוצים לבדוק את תשואות החברה כמכלול. התרשמות מתקופה בה נראה רק עליות או רק ירידות לא תאפשר לנו להבין כיצד מנהלי ההשקעות של החברה מצליחים יותר ממנהלי קרנות של חברות אחרות.

 

סיקור אינטרנטי וסקר שוק

כשאתם בודקים על קרנות השתלמות אל תהססו לקרוא ברחבי הרשת ולראות אתרי השוואות מעודכנים. חשוב לזכור שגם אם חברה הרוויחה בעבר זה לא אומר שהיא בהכרח תרוויח בעתיד. על כן מדד התשואות הוא לא הכלי היחידי שעליכם לבדוק. שאלו על השירות שהחברה נותנת, על עלות דמי הניהול, השוו והגיעו לחברה הנכונה ביותר עבורכם. לפרטים על חברת קרן השתלמות מומלצת תוכלו לעיין על – הראל קרן השתלמות .

הדרכה, קרן

אולי יעניין אותך גם

צילינדר
מדריכים דיגיטליים
מה היא הכשרה של מנעולן?

סרטון שהופץ לאחרונה ברחבי הרשת גרם לאנשים רבים לתהות מהי ההכשרה של מנעולן. עובדה זו גרמה לנו להבין כי מישהו צריך לצאת ולבדוק את העניין

קרא עוד »
אתר בנוי
מדריכים דיגיטליים
כיצד בונים אתר?

בניית אתר נתפסת כמשהו פשוט וקליל שכל אחד יכול לעשות לבד. וויקס, שופיפיי וחברות נוספות ממתגות את אתרי האונליין כשמשהו שפשוט לייצר באופן עצמאי וללא

קרא עוד »
אוניברסיטה
מדריכים דיגיטליים
מכללת אורין שפלטר חוות דעת

אין ספק שכדי להשלים את הליך בחירת המוסד הלימודי שאתם מבקשים להתקבל אליו, יש לקבל חוות דעת של סטודנטים ובוגרים מהמוסד עצמו וכן סטודנטים ממוסדות

קרא עוד »