חפשו אתנו בפייסבוק
 
 
 
 
דף הבית » אודות » מי אנחנו
מי אנחנו
 

"לאטמה" הוא המותג החזק ביותר של ביקורת תקשורת וסאטירה ימנית ברשת האינטרנט הישראלית.

אתר "לאטמה" נוסד ב - 2008 ומאז הוא עוקב אחר התקשורת הישראלית המודפסת, המשודרת והאלקטרונית יום יום ומבקר אותה.

כיום, כשהוא מכיל אלפי כתבות, מכיל האתר בסיס נתונים יקר ערך אותו הוא מעמיד בחינם לטובת כל מי שמעוניין לחקור את התקשורת הישראלית והטיותיה. בכך הוא מהווה כלי משמעותי בידי צרכן התקשורת מן השורה בבואו להבין את התקשורת שהוא צורך. אפשר לנווט באתר בעזרת מנוע החיפוש בעמוד הבית או בעזרת התגיות, לפי שם עיתונאי או כלי תקשורת.

פרוייקט הדגל שלנו הוא "מהדורת השבט", מהדורת חדשות סאטירית שבועית ששודרה ברצף מיוני 2009 עד אוגוסט 2013. הלהיטים הגדולים שיצרה התכנית זכו לעשרות ומאות אלפי ואף למליוני צפיות. 

"מהדורת השבט" צברה קהל מעריצים נלהב ואדוק, צוטטה רבות באמצעי התקשורת המרכזיים וזכתה להשפיע לא פעם על השיח הציבורי בישראל. בין השאר, את תבוסתו בבחירות המקדימות במפלגת העבודה ייחס מזכ"ל "שלום עכשיו" יריב אופנהיימר להשפעת המערכונים של בן דמותו במהדורת השבט: יריב גוגלהיימר.

במצעד מערכוני "לאטמה" של כל הזמנים שנערך בשיתוף עם תחנת הרדיו "גלי ישראל" נבחר השר הפלשתיני לענייני זעם בלתי נשלט מר טאוויל פאדיחה לדמות האהובה ביותר בהסטוריה של "מהדורת השבט".

"מהדורת השבט" היא כנראה תכנית הסאטירה היחידה בתולדות ישראל שהפנתה את חצי הביקורת שלה גם כלפי ערביי ישראל ובעיקר חברי הכנסת הערבים.

מהדורת השבט מוכרת היטב בתקשורת הישראלית וקטעים ממנה הופיעו פעמים רבות בטלוויזיה. כותבים ושחקנים מלאטמה רואיינו לא פעם בתוכניות חדשות ואקטואליה, הפריצה הגדולה ביותר של לאטמה לתודעה הציבורית היתה בסרטון המשט, המוכר גם כ"Con the world", סרטון תגובה למשט ה"מרמרה" לעזה, שזכה למיליוני צפיות בארץ ובעולם, תרם להרמת המורל השפוף במדינה באותה עת והוצג ברשתות בכל רחבי העולם. לשכת העיתונות הממשלתית אף הפיצה את הסרטון לכל הכתבים הזרים בישראל. 

לפופולריות מיוחדת זכו השירים של "מהדורת השבט" המעניקים משמעות סאטירית ללחנים מוכרים.

קרולין גליק היא המייסדת והנשיאה של לאטמה. מטרתה בהקמת לאטמה היתה חשיפת העוול שבהטיית השיח הציבורי ע"י אמצעי התקשורת לטובת צד אחד בלבד של המפה הפוליטית
 

 
 

facebookrsstwitteryoutube
הצטרפות לרשימת תפוצה
תגובות
תגובותהכי חדשהכי פופולרי
תגובות
 
 
פס
רוגטקה ניהול קמפיינים ברשת עיצוב ובניית האתר