חפשו אתנו בפייסבוק
 
 
 
   
 
 
עמוד הבית » הגל העכור נתקל שוב בשתיקה
 
הגל העכור נתקל שוב בשתיקה
כשמדובר באנשי תקשורת ותרבות, השוואה למשטר הנאצי נתקלת בשתיקה
 
printsendcomment
 הראיון של גל אוחובסקי ואלירז שדה
עם רונן שובל מ"אם תרצו" ומוחמד בכרי מדבר בעד עצמו: גל אוחובסקי מראה שוב מדוע הוא בקונצנזוס - אדם שמצליח להיות שנוא על ידי ימנים ושמאלנים, הטרוסקסואלים והומוסקסואלים כאחד. איך הוא מצליח לאחד את כולם? האיש לא מסוגל להקשיב למי שלא חושב כמותו, תכונה אופיינית למראיין הישראלי, רק שאצל אוחובסקי היא מגיעה לקיצוניות שבה הוא מפנה את ראשו כשרונן שובל מדבר כדי לא להסתכל עליו. 
אוחובסקי שבוי בסטריאוטיפים - העובדה שרונן שובל הוא חילוני-אשכנזי גורמת לאוחובסקי לראות אותו כ"מסוכן" כיוון שהוא חסר את סימני הזיהוי- הדובון, העוזי והזקן. כך עלול שובל בעודו לועס סושי למראית עין, לאגף אנשים תמימים ובלי התראה לעקור להם את הזית. אוחובסקי, באקט של מודעות עצמית, מדבר על "סתימת פיות" תוך כדי כך שהוא סותם לשובל את הפה ולא נותן לו לדבר. מוחמד בכרי, המרואיין השני בתכנית ואחד המסיתים הגרועים ביותר נגד ישראל בעשור האחרון, מוצג על ידי אוחובסקי כמה לא מפתיע, כקורבן.


אם את כל זה ניתן לפטור כעוד מאותו ז'אנר של מראיינים גרועים, הרי שהשימוש של אוחובסקי ובכרי, ביחד ובנפרד בהשוואות שואתיות, חמור הרבה יותר. אוחובסקי לא מהסס להשוות את ההפגנה של "אם תרצו" מול 'צוותא' לשנות ה-30 בגרמניה, כאילו השם שובל קשור לרצח יהודים בשל יהדותם יותר מהשם בכרי. למרות הזמן שעבר מאז הראיון, לא נרשמו בתקשורת גינויים לדברים ועיתוני הבוקר לא התחרו ביניהם מי יפרסם תמונה גדולה ומאיימת יותר של אוחובסקי על עמוד השער. מוחמד בכרי, אם קשר או בלי לדברים של אוחובסקי, אמר אתמול לוואלה ש"אולי לימור לבנת צריכה לעבוד ברייך השלישי". כשזה בא ממנו לא ברור אם מדובר בקטילה או במחמאה, אבל מה שכן ברור שהוא קושר בין שרה בממשלת ישראל למשטר הנאצי.

חיכינו לגינויים והתנצלויות, אבל אוחובסקי בעוד טור נוטף אהבת אדם, מראה שוב שמה שאסור לקומץ ההזויים ב'מאה שערים' מותר לאוחזים במיקרופון.  

(תודה לאלי, מתן, אלישב, טל ואחרים)

  
      

   

   


פלאש90. מוחמד בכרי וח"כ אחמד טיבי בבית המשפט
 
    הדפסת כתבה print שלח לחבר send תגובה לכתבה comment
 
תגיות:

 
 
ידיעות נוספות
 
תגובות
 
 

facebookrsstwitteryoutube
הצטרפות לרשימת תפוצה
תגובות
תגובותהכי חדשהכי פופולרי
תגובות
 
 
פס
רוגטקה ניהול קמפיינים ברשת עיצוב ובניית האתר