חפשו אתנו בפייסבוק
 
 
 
   
 
 
עמוד הבית » "ישראל היום" עיתון ימני?
 
"ישראל היום" עיתון ימני?
"ישראל היום" ממעט לבקר את ראש הממשלה. פרט לכך הוא דומה לשאר העיתונים
 
printsendcomment
 


עיתון "ישראל היום" זוכה לכמויות שנאה לא מבוטלות מצד שאר העיתונים, לפני שנתיים ניסו אפילו לסגור אותו בעזרת חוק מיוחד בכנסת(!). השנאה מצד העיתונים האחרים לא מפתיעה - "ישראל היום" הפך מהר מאוד לעיתון הנקרא ביותר בישראל ובכך נגס ישירות במכירות העיתונים האחרים. הוסיפו לכך את העובדה שמדובר בעיתונו של המיליארדר שלדון אדלסון, ידידו של שנוא נפשם של עיתוני ישראל, ראש הממשלה בנימין נתניהו, ותבינו למה עצם אזכור שמו של העיתון גורם לעיתונאים מכלי תקשורת אחרים להפוך למטורפי חימה מזילי ריר

אבל בצד ההאשמות הרגילות שמוטחות בו - שהוא איננו עיתון אלא בטאון של לשכת ראש הממשלה וכוליי - מרבים להאשים אותו גם ב"ימניות". יתרה מזאת, בדיונים על התקשורת הישראלית, כשמישהו מתלונן על ההטיה השמאלית הבולטת של העיתונות הישראלית עונים לו "ומה עם "ישראל היום"?!".

ובכן, הגיע הזמן לנפץ את הבועה הזאת באופן רשמי: "ישראל היום" איננו עיתון ימני. נכון, קל לראות שהוא נוקט עמדה סלחנית ביחס לראש הממשלה (ויש שיראו בכך איזון מסוים לאור הוונדטה הילדותית של שאר עיתוני ישראל נגד נתניהו), אולם בכל חלקי העיתון שאינם נוגעים ישירות לנתניהו, קשה לאתר קו דיווחי מסוים המבדיל אותו משאר העיתונים בארץ. ביחס לסוגיות מסויימות, כמו מעמדו הנכון של בית המשפט בישראל למשל, הוא אף נמצא הרחק "שמאלה" מכל העיתונים האחרים, אולי למעט "הארץ". 

הנה עוד דוגמית צנועה: אתמול דווח על מפגן בשם "תג מאיר" של כמה תנועות נוער וארגוני שמאל בירושלים. ב"ישראל היום" דיווחו עליו כך: "כמה ארגונים ותנועות נוער יפגינו עם לפידים במקומות שנפגעו מפעולות התגובה של מתנחלים". עיתון "ימני", כלומר, עיתון שלא נוקט את השפה המכובסת של כלל העיתונות בישראל, היה קורא לילד בשמו ומכנה פעילות במימון הקרן החדשה לישראל ובהשתתפות "שלום עכשיו" בשם המפורש "פעילות שמאל". 

כמו כן, עיתון "ימני", כלומר עיתון שלא נוקט את השפה המכובסת של כלל העיתונות בישראל, היה נזהר בלשונו לפני ההכללה "מקומות שנפגעו מפעולת מתנחלים". בעיקר אחרי כל הפעמים הקודמות בהם הואשמו "מתנחלים", במפורש או במרומז, בפעולות "תג מחיר" שלבסוף נתברר שלא "מתנחלים" עשו אותן.


 
 
    הדפסת כתבה print שלח לחבר send תגובה לכתבה comment
 
תגיות:

 
 
ידיעות נוספות
 
תגובות
 
 

facebookrsstwitteryoutube
הצטרפות לרשימת תפוצה
תגובות
תגובותהכי חדשהכי פופולרי
תגובות
 
 
פס
רוגטקה ניהול קמפיינים ברשת עיצוב ובניית האתר