חפשו אתנו בפייסבוק
 
 
 
   
 
 
עמוד הבית » הפרובוקציה של ד"ר עליזה לביא
 
הפרובוקציה של ד"ר עליזה לביא
מנחת ה"דיאלוג" בין אנשי התיאטרון לרבנים עשתה מעשה שלא ייעשה
 
printsendcomment
 

"השטחים הם מרתף העינויים של ישראל" - ווינט פרובוקטיבי

 

לאור הכותרת, בלאטמה לא ב-Ynet, אתם בוודאי חושבים שהציטוט בנוגע ל"מרתף העינויים" בקע מפיה של מנחת האירוע בקאמרי, ד"ר עליזה לביא. בסך הכל מדובר במשפט פרובוקטיבי שבינו לבין האמת אין קשר ממשי, אלא אם מחשיבים את בתי הסוהר של הרשות הפלשתינית כזרוע של מדינת ישראל. אלא שציטוט אווילי זה כמו אחרים  נאמר דווקא על ידי המחזאי יהושע סובול (המחזאי ציטט גם מתהילים קל"ז: "איך נשיר את שיר ה' על אדמת נכר" כדי להסביר מדוע לא יופיע באריאל וכנראה שכח שזו נבואה על דברי הלוויים לאחר שיגלו מיהודה. הפסוק הבא הוא "אם אשכחך ירושלים"). אם כן, מהי הפרובוקציה של עליזה לביא?

 

את הדיון, שנערך בתום ההצגה "אוי אלוהים" מאת ענת גוב ובבימויה של עדנה מזי"א, שתיים מהחתומות על המכתב, פתחה המנחה עליזה לביא מאוניברסיטת בר אילן כשהגדירה את התנגדות האמנים כחרם על אוכלוסיית המדינה שמממנת את התיאטרון. "אתם חלק ממערכת שמתוקצבת על ידי המדינה. זהו לא תיאטרון פרטי", אמרה. בתגובה ענתה לה המחזאית ענת גוב: "תמיכת המדינה בתיאטרון עומדת על כ-10% בלבד מתקציבו. אם את רוצה לדבר על כסף, מהו התקציב שמקבלות ההתנחלויות ממדינת ישראל? מדובר במיליארדים. לבוא ולהציג באריאל, זהו אקט פוליטי". פרובוקציה נוספת זרקה המנחה לכיוונה של הבמאית עדנה מזי"א כששאלה מדוע לא דרשה שספריה לא ימכרו באריאל. מזי"א השיבה: "אם להיות קונקרטית, אני באמת לא רוצה שימכרו את הספרים שלי שם.

 

הבנתם? לומר שישראל משתמשת ביהודה ושומרון כמרתף עינויים זו אמירה "חריפה", לשאול את עדנה מזי"א וענת גוב לגבי הלגיטימיות של החרם על אריאל זו "פרובוקציה".

  

 


 
    הדפסת כתבה print שלח לחבר send תגובה לכתבה comment
 
תגיות:

 
 
ידיעות נוספות
 
תגובות
 
 

facebookrsstwitteryoutube
הצטרפות לרשימת תפוצה
תגובות
תגובותהכי חדשהכי פופולרי
תגובות
 
 
פס
רוגטקה ניהול קמפיינים ברשת עיצוב ובניית האתר