חפשו אתנו בפייסבוק
 
 
 
   
 
 
עמוד הבית » אוהד חמו עובד בפאליווד
 
אוהד חמו עובד בפאליווד
סינמטק 2 מציג: ההתנכלות לערבים המסכנים בסילואן. בימוי: אוהד חמו
 
printsendcomment
 


המונח "פאליווד" (פלשתין+הוליווד) נטבע על ידי פרופסור ריצ'רד לנדס מאוניברסיטת בוסטון (בסרט הזה שיצר) והוא מתאר את הנטיה של ארגוני חדשות זרים להעביר דיווחים חדשותיים על סמך חומרים שבוימו ונערכו באופן מגמתי על ידי צלמים פלשתינים כחלק ממלחמתם בישראל.

 

צופי החדשות הישראלים יופתעו (?) לגלות שפאליווד זה כאן. לא רק ה- CNN וה-BBC מפיצים סרטונים מבויימים כחדשות, גם בערוץ 2 עובדים בזה.

 

צפו בכתבתו של אוהד חמו על ההתפרעויות של תושביה הערבים של שכונת כפר השילוח (סילוואן) בירושלים. בית ספר לתעמולה.

 

1. שימו לב למקורות התמונות: שלושה אירגוני שמאל קיצוני.


2. המרואיינים כולם מגיעים מצד אחד. את המתיישבים היהודים לא מראיינים, אין להם פנים או קול. השוטרים והמאבטחים כנ"ל, מביאים את תגובתם הלקונית כמתחייב מהתקנון ותו לא.


3. המוטיב החוזר: פגיעה בילדים. המרואיינת הערביה מתלוננת על הפגיעה בילדים הערבים. הצלם מביים מעט את המרואיין הערבי שלו כמיטב המסורת הפאליוודית, מעמיד אותו עם תינוקת לבושה בורוד ומורה לו להצביע עליה. שימו לב למשחק המאולץ של הערבי (לא נראה אחד שמחזיק תינוקות ביומיום אגב), הוא ממש צוחק כשהוא מקריא את השורה שלו, מצביע על הילדה ואומר את השורה שלו "גם הילדה הזאת סבלה מהגז".


4. "מי התחיל? תלוי את מי שואלים". אוהד חמו אומר שהשוטרים טוענים שהערבים התחילו לזרוק אבנים ואילו הערבים טוענים ש"היהודים עשו פרובוקציה ברחוב כתוצאה מכך זרקו עליהם אבנים והגיעו שוטרים". כלומר, היהודים הלכו ברחוב, בהחלט פרובוקציה.


5. התעמולה הערבית באחד משיאי הציניות שלה: היהודים מתגרים בערבים בכך שיש להם מאבטחים (שמציקים לילדים כמובן). אוהד חמו משדר את התעמולה הבוטה הזאת כחדשות לכל דבר. למה היהודים צריכים מאבטחים? זאת לא שאלה עיתונאית מספיק בשביל ערוץ 2.

 

 

 

(עוד על סיקור האלימות הערבית בסילוואן בערוץ 2)

 

 

 

 

 
    הדפסת כתבה print שלח לחבר send תגובה לכתבה comment
 
תגיות:

 
 
ידיעות נוספות
 
תגובות
 
 

facebookrsstwitteryoutube
הצטרפות לרשימת תפוצה
תגובות
תגובותהכי חדשהכי פופולרי
תגובות
 
 
פס
רוגטקה ניהול קמפיינים ברשת עיצוב ובניית האתר