חפשו אתנו בפייסבוק
 
 
 
   
 
 
עמוד הבית » הפרשן שרואה הכל בשחור לבן
 
הפרשן שרואה הכל בשחור לבן
לפי בעז אוקון, נלסון זועבי אינה יכולה מתוקף ערביותה להיות מושא לביקורת
 
printsendcomment
 

"כתמים של גזענות" - בעז אוקון שוב רואה גזענות

 

קשה להאמין, אבל מדובר בשופט לשעבר ואחד האנשים החזקים ביותר במערכת המשפט בעשור האחרון. בראייתו, העולם עוד פועל בצבעי שחור-לבן. אין רלוונטיות למעשים, אלא רק לצבע העור ולגזע. חייהם של נוסעים יהודים לא היו חשובים דיים כדי למנוע מבעז אוקון להשתמש בכינוי "כביש אפרטהייד" לכביש 443 שנסגר לפלשתינים (לא ערבים ישראלים בעלי אותו צבע ומרקם) עקב פיגועים. למעשה, אוקון הוא כל כך נאור שהוא בטח מחרים מעברי חצייה כי הם מבדילים בין לבנים ושחורים.

 

בטור שכתב בשבוע שעבר, אוקון שוב שלף את השד הגזעני מהבקבוק. הפעם, הוא השווה בין דבריה האנטישמיים של כתבת הבית הלבן (למה דווקא לבן? גזענות!!!), הלן תומאס, על כך ש"היהודים צריכים לעזוב את פלסטיין ולחזור לגרמניה, פולין ואמריקה" לביקורת העזה על ח"כ חנין זועבי. ההשוואה לדעתו, לא מושלמת, שהרי בארה"ב תומאס נאלצה להתפטר מתפקידה ואילו אצלנו אלו שתקפו את זועבי לא ישלמו בתפקידם.  

 

"אצלנו משהו מעוות לגמרי. השוליים חותרים לכבוש את המרכז, נגיעות האפרטהייד הופכות לכתמים ממשיים. לאנשים הגונים אסור לעמוד מן הצד. הם צריכים להשמיע קול".  

 

להשוואה אווילית כל כך מתבקשת תשובה בת אחד עשר סעיפים המבדילים בין המקרים, אבל נסתפק באמירת תודה לאוקון שמשמיע קול וחושף את פניה החדשות של הגזענות. האם מי שסבור שלחנין זועבי מותר לבצע פשעים מתוקף היותה ערבייה הוא נאור או גזען?


 
    הדפסת כתבה print שלח לחבר send תגובה לכתבה comment
 
תגיות:

 
 
ידיעות נוספות
 
תגובות
 
 

facebookrsstwitteryoutube
הצטרפות לרשימת תפוצה
תגובות
תגובותהכי חדשהכי פופולרי
תגובות
 
 
פס
רוגטקה ניהול קמפיינים ברשת עיצוב ובניית האתר