חפשו אתנו בפייסבוק
 
 
 
   
 
 
עמוד הבית » הסודנים הסודיים
 
הסודנים הסודיים
בתקשורת יש שני סוגים של מסתננים: המדומיינים ואלו שגרים בפריפריה
 
printsendcomment
 

הסודנים הסודיים של התקשורת הישראלית

 

מאמר שכתב ח"כ יעקב כ"ץ באתר ערוץ 7 לפני 12 יום הפך לנושא הבוער ביותר היום בתקשורת. כצל'ה התריע במאמרו מפני הסכנות באיבוד הציביון היהודי של ישראל לטובת מאות אלפי מסתננים אפריקאים שיגיעו לישראל בשנים הבאות. הצעתו היתה להקים עיר רחוקה מהגבול שבה יגורו המסתננים ובה יועסקו בעבודות יזומות. פרסום המאמר בכלי התקשורת גרר תגובות רבות שניתן לחלק לשניים: אלו שבכתבה ואלו שבחלק השייך לטוקבקים, וכמעט בהתאמה אלו שמתנגדים לדבריו של כ"ץ ומצטטים לשם כך פסוקים משובשים ואלו שתומכים בדבריו, גם אם לא בנוסח ההצעה. ב-Ynet אף אימצו את טענת ח"כ חנין וכינו את המסתננים, בצעד של אקרובטיקה מילולית, "גרים".

 

אולם, מה שיותר מעניין מתוכן המאמר והתגובות הצפויות אליו זו הסלקציה התקשורתית בכל הקשור לידיעות על המסתננים ומעשיהם. בעוד יאיר לפיד ועדר מחקיו נרתמים לקמפיין ומבליטים כל ידיעה על בת של עובדים זרים שמדקלמת שירי שלמה ארצי, ידיעה על לינץ' אנטישמי ביהודי מבוגר נדחקת למדור המקומי של אתר nrg ולא מופיעה כלל בכלי תקשורת אחרים. באותה כתבה מצויין כי "כ-40 אחוז מכלל מעשי הפשע המתרחשים במרחב יפתח מבוצעים על ידי פליטים ממדינות אפריקה כמו סודן, אריתריאה וחבל דרפור".

 

אותם מסתננים אלימים לא מעניינים את התקשורת. נכון לעכשיו, הם פוגעים בעיקר באנשים שגרים בפריפריה - בדרום ת"א, ערד ואילת. באזורים האלה המותג שלמה ארצי פחות חזק.    

    


 
    הדפסת כתבה print שלח לחבר send תגובה לכתבה comment
 
תגיות:

 
 
ידיעות נוספות
 
תגובות
 
 

facebookrsstwitteryoutube
הצטרפות לרשימת תפוצה
תגובות
תגובותהכי חדשהכי פופולרי
תגובות
 
 
פס
רוגטקה ניהול קמפיינים ברשת עיצוב ובניית האתר